DOGFRISBEE

 

Otcem Dog Frisbee je Američan Alex Stein, který si v roce 1971 pořídil whippeta a pojmenoval ho podle jeho popelavé barvy Ashley (ash - popel). Jako zkušený hráč frisbee si brzy všimnul, že i on je talířem okouzlen a skáče pro něj až do výšky devíti stop.
Frisbee je ideální variantou k relaxaci jak psa tak psovoda, i když popravdě dá někdy pěkně zabrat. Ovšem pokud má pes o talíř zájem je pro něj trénink frisbee zároveň hrou. Frisbee je vhodnější pro lehká plemena psů, ale pokud bude bavit i bernardýna není co řešit. Disciplín ve kterých se dá soutěžit je poměrně dost. Asi nejzajímavější pro diváka je tzv. freestyle. Jde o sestavu, kdy má psovod u sebe několik talířů a se psem si na place vlastně hraje za doprovodu hudby. Pro ty co se necítí býti exhibicionisty je v záloze připravena soutěž v minidistance. Jednoduše řečeno je dán časový limit, psovod i se psem stojí na čáře a pejskovi hází talíře co nejdále je to možné. Důležité pro tuto disciplínu je , aby pes talíř bez debat nosil zpět k pánovi, protože na házení je tu pouze jeden talíř. Samozřejmě variant těchto soutěží je několik...

Benjamína disky moc baví, někdy vyvine i nadzvukovou rychlost, jen aby disk dostihl - pravda, často ho nechytí právě proto, že je rychlejší a nechává disk daleko za sebou. Na druhou stranu se ale u toho úžasně vyblbne a hlavně unaví.
 

Další informace o tomto sportu, jeho pravidlech a pořádaných akcích naleznete na stránkách www.discdog.cz.

 

Helena Kučerová

Fotogalerie: Dogfrisbee