FLYBALL

 

Flyball - tento sport vznikl na počátku 70.let v Severní Americe a později se rozšířil i do Evropy. Občas je také nazýván sportem pro líné páníčky a rychlé pejsky, což je hlavně proto, že oproti např. agility nevyžaduje od psovoda tak velkou fyzickou připravenost a kondici. Současná pravidla a podoba flyballu vycházejí z pravidel Severoamerické Flyballové Asociace (NAFA), která byla založena v roce 1985. K jejímu založení přispěla především nutnost sjednocení dosavadních pravidel tohoto sportu a potřeba evidence nejlepších výsledků družstev.
V současné době je kromě Severní Ameriky a Austrálie flyball velmi oblíben v Belgii, Holandsku, Velké Británii, Francii, Německu, Rakousku a v posledních letech také Polsku a České republice.
V ČR byl proto v září roku 2003 založen Flyball Club ČR, na jehož internetové adrese www.flyball.cz najdete veškeré potřebné informace týkající se pravidel a dění okolo tohoto sportu u nás.
Britney z Lhotecké linie je druhá kelpie u nás ,co běhá tento sport. První byl Dino/ Árkosligeti Magic Eyes DINGO/, který bohužel tragicky zemřel.

Jitka Zedníková a Britney z Lhotecké linie

Fotogalerie: Flyball